Strony

sobota, 31 grudnia 2011

Między bezami a panettone


Niezależnie od tego, czy spędzacie Sylwestra w wannie, na balu, przed telewizorem ;) czy przy ognisku w lesie (tak jak my), życzę Wam świetnej zabawy w dobrym towarzystwie!
A w Nowym Roku dużo zdrowia, śmiechu i nieprzypalonych ciast.


(W tej chwili w piekarniku bezy, a panettone sobie rośnie i czeka na swoją kolejkę. Po ciemku może nikt nie zorientuje się, że tradycyjnie wszystko będzie przypalone.)Skorzystałam z tych przepisów:

Panettone - wyszły 2 keksówki (trzeba piec krócej niż podane, udało mi się dobrze przyrumienić, ale nie przypalić!)
Bezy

6 komentarzy:

 1. Nawzajem Słońce :-) a jak polukrujesz to nie będzie widać, że przypalone :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Musiałabym oblukrować naokoło! ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Oba przepisy się udały! Nie ma sensu, żebym je tutaj zamieszczała, więc podklejam linki na końcu mojego wpisu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Gratulacje i wszystkiego słodkiego w Nowym Roku! Bezy to mi jakoś nie lubią wychodzić, nie wiem czemu, niby takie proste. Tym bardziej podziwiam zdolną Cukierniczkę! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dziękuję :) Bezy z tego przepisu o dziwo wyszły! Nawet zostały pochwalone na obu imprezach, na które je dostarczyliśmy. Z tym, że produkcją bezów zajmował się głównie Sahib. Okazało się, że przez całe dzieciństwo piekł bezy w domu (?!). A mimo to jaki chudy ;) Jedyny problem z bezami był taki, że mamy dość wilgotno w domu, a one działają jak pochłaniacz wilgoci. Te, które sobie zostawiliśmy, na drugi dzień trochę sklapciały...

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie sklapciałe też lubię, mniam :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Ze względu na intensywne ataki spamerskie komentarze tylko z kont Google. Przepraszam za utrudnienia.