Strony

piątek, 16 grudnia 2011

Autozagadka - jak się nie nudzić na zakupach

Zwykle robię zakupy w małych sklepach spożywczych. Jedynie po kosmetyki, baterie itp. chodzę do supermarketu. Dziś odkryłam, w jaki sposób urozmaicić sobie to odmóżdżające zajęcie, tak by szare komórki wręcz dostały zakwasów od myślenia.

Poszłam, jak zwykle, z karteczką. Nie była długa, potrzebowałam tylko kilku rzeczy. Przedostatnią pozycją były „patyczki”, pod nimi natomiast odkryłam, będąc już w sklepie, jakieś dziwne słowo. Niby sama je napisałam, zaledwie pół godziny wcześniej, ale nijak nie mogłam zgadnąć, o co chodzi. Wśród wielu możliwości odcyfrowałam je między innymi jako: „do wany”, „dzwony”, „olewany” oraz „bonony”. Żadnych skojarzeń. Widzicie sami - nie było łatwo! Przy czym troszkę się stresowałam, bo jutro z samego rana wyjeżdżam, miałam więc wrażenie, że może to być coś absolutnie niezbędnego!

Zaczęłam chodzić między regałami bardzo powoli. A nuż zobaczę ten tajemniczy przedmiot na półce i doznam olśnienia. Niestety, musiałam się poddać. Mózg zaczął się przegrzewać pod czapką. I kiedy stałam już w kolejce do kasy, wyciągnęłam karteczkę ostatni raz z kieszeni.

Tak, mam to!

„patyczki
do uszu”


Ledwie dwa dni temu psioczyłam na współczesną młodzież próbując odcyfrować wraz z koleżanką nauczycielką gryzmoły na kartkówkach z polskiego. Tymczasem sama powinnam sobie zorganizować jakąś lekcję kaligrafii.

Z życzeniami przyjemnego weekendu, najlepiej jak najdalej od wielkich sklepów ;)

6 komentarzy:

 1. :-) Tofalario, jesteś Jedyna :-)
  chciałabym jeszcze zobaczyć Twoją minę przy kasie ;-)

  OdpowiedzUsuń
 2. jakby to byl konkurs to normalnie mialbym szanse :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Super zagadka :)

  W weekendy z zasady omijam markety łukiem jak najszerszym, tym bardziej przed Świętami, gdy wszyscy wydają się być w jamiś strasznym transie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lenko, na pewno jakaś kamera musiała to uchwycić ;)
  Mario, ta zabawa ma jeszcze kilka kreatywnych odmian. Na przykład schowanie czegoś przed samym sobą. Polecam jako sposób na długie zimowe wieczory.
  Ajko, o tak, to co się dzieje wokół marketów w ten weekend - widziałam z okna samochodu wracając do domu - to jakiś kosmos.

  OdpowiedzUsuń
 5. ha! u mnie to juz nie zabawa a raczej postac kliniczna :DDDD

  OdpowiedzUsuń
 6. O, zabawę w chowanego i "schowałam tak, żeby było łatwo znaleźć" też dobrze znam, ileż ona dostarcza radości ;-)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Ze względu na intensywne ataki spamerskie komentarze tylko z kont Google. Przepraszam za utrudnienia.