Strony

środa, 28 grudnia 2011

Opowieści z puchowej krainy

Dziś zapraszam na wycieczkę do fabryki puchowych śpiworów. Spędziliśmy dziś z Sahibem i jego kolegą Jastrzębiem (urodzonym, co ciekawe, tego samego dnia, co Sahib) dwie godziny w firmie Yeti, opracowując różne patenty na wyprawę chłopaków. Wyprawa planowana jest na marzec-kwiecień 2012, a więc już niedługo! Jej celem jest Ziemia Torella, położona w głębi Spitsbergenu. Stąd nazwa wyprawy - Torell Expedition. Tereny te były eksplorowane przez polskie wyprawy w okresie międzywojennym, pozostałością tych czasów są polskie nazwy geograficzne lodowców, szczytów i przełęczy. Trasa wiedzie z Longyearbyean do polskiej stacji polarnej Hornsund - a potem z powrotem.

Owocem dzisiejszej arcyciekawej wycieczki do fabryki Yeti jest wpis, który popełniłam gościnnie na stronie chłopaków. Uwielbiam poznawać tajniki produkcji różnych rzeczy, a puchowe śpiwory, z mnóstwem komór w środku są naprawdę niesamowite. Zapraszam do lektury!

5 komentarzy:

 1. Przeczytałam z zainteresowaniem, tym bardziej, że do firmy Yeti mamy dużą sympatię, naprawdę świetne i ciepłe śpiwory. Zazdroszczę ciekawej wycieczki do fabryki.
  A sama wyprawa Chłopaków fascynująca, będę śledzić rozwój.
  Przy okazji z radością dostrzegłam, że Sahib jest z mojego rocznika, zawsze mówiłam, że do wyjątkowo owocny rocznik był!

  OdpowiedzUsuń
 2. Po prostu "dobry rocznik" ;)
  Mam nadzieję, że na Yetim się nie skończy. Jeśli znowu zostanę zabrana w jakieś ciekawe miejsce jako reporter, to na pewno podzielę się wrażeniami. Tak naprawdę ostateczne rozmowy z różnymi sponsorami będą trwały prawie do końca!

  OdpowiedzUsuń
 3. Ula, jedno z lepszych zdjęć z twoją osobą jakie widziałem :)

  Dlaczego nie jedziesz z chłopakami? :>

  OdpowiedzUsuń
 4. Dzięki! Nie jadę, bo ktoś musi zostać robić relację live ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wizerunek medialny Torell Expedition zawdzięczamy artystycznej wizji Uli.
  Tofalario, serdecznie Ci dziekujemy i liczymy na dalszą owocną współpracę :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Ze względu na intensywne ataki spamerskie komentarze tylko z kont Google. Przepraszam za utrudnienia.