Strony

sobota, 26 marca 2011

Jeden procent

Od trzech lat przekazywanie 1% podatku na Organizacje Pożytku Publicznego stało się bardzo łatwe. Nie trzeba osobiście przekazywać pieniędzy - wystarczy w odpowiedniej rubryce PIT wpisać nazwę i KRS wybranej organizacji. Przelew i wszystkie formalności załatwia za nas Urząd Skarbowy. Przyznaję, że dotąd głównym problemem był dla Sahiba i dla mnie (bo rozliczamy się wspólnie) właśnie wybór OPP. Chcieliśmy wspomóc co najmniej kilka, tymczasem w formularzu można wpisać tylko jedną organizację.

W tym roku nie mamy dylematu. Marcin, mój przyjaciel jeszcze z czasów liceum, potrzebuje pomocy. Dla Was jest obcą osobą, lecz jeśli mimo wszystko zdecydujecie się przekazać swój 1% dla niego i jego żony - serdecznie i z serca Wam dziękuję! Oddaję głos Marcinowi:

Zbliża się czas wypełniania PITów, dlatego przesyłam prośbę o przekazanie swojego 1% na fundację zbierającą pieniądze na rehabilitację i sprzęt ortopedyczny dla mojej żony. Jak pewnie część z Was już wie, we wrześniu zeszłego roku Jola uległa wypadkowi, w wyniku którego straciła lewą rękę i większą część prawej dłoni.

Jeśli zdecydujesz się nam pomóc, wpłaty 1% podatku prosimy przekazywać fundacji:

Fundacja Pomocy Osobom Niepełnosprawnym "Słoneczko"
(strona www.fundacja-sloneczko.pl)
nr KRS: 0000186434
Z dodatkową informacją (rubryka cel szczegółowy):
"Jolanta Sarniak, 237/S".


Zaglądające do mnie blogerki i blogerów zapraszam do pobrania znaczka widniejącego obok. Myślę, że warto propagować odpis podatkowy na wszelkie możliwe sposoby - nas to nic nie kosztuje, a dla wielu organizacji i osób jest to "być albo nie być". Nieważne, czy płacisz duży czy mały podatek, liczy się każdy grosz.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Dziękuję za odwiedziny i komentarz. Ze względu na intensywne ataki spamerskie komentarze tylko z kont Google. Przepraszam za utrudnienia.